Naujienos


VAIKŲ DIENOS CENTRE “LABIRINTAI” ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS “MENO TERAPIJA”
2019-01-17

Nuo rugsėjo iki sausio mėnesio Vilniaus miesto socialinės paramos centro vaikų dienos centre „Labirintai“ kiekvieną savaitę vyko meno terapijos užsiėmimai. Iš viso buvo 15 užsiėmimų ir 5 edukacinės ekskursijos: į Modernaus meno muziejų, Valdovų rūmus, Taikomosios dailės muziejų, Katedros požemius ir Vilniaus katedros varpinę. Juose dalyvavo 28 dienos centro lankytojai. Projektas “Meno terapija” patvirtintas ir įgyvendintas bendradarbiaujant su Antakalniečių bendruomene ir dailės pedagoge, meno terapeute Živile Skinulyte.


Užsiėmimų tikslas – ugdyti vaikų socialinius įgūdžius:
mokytis atpažinti ir meno pagalba išreikšti savo ir kitų emocijas ir jausmus, juos įvardinti, gebėti valdyti, skatinti užsiėmimo dalyvius atsiverti, kurti vystant asmeninę raišką, stiprinti bendravimo ir bendradarbiavimo, tolerancijos, empatijos, streso įveikimo įgūdžius.

 


Naujieji neįgaliojo pažymėjimai bus patogesni
2018-12-20


Nuo sausio 1 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) negalią turintiems asmenims išduos naujo pavyzdžio neįgaliojo pažymėjimus. Naujieji pažymėjimai bus patogesni keliaujantiems į užsienį – jų įrašai bus ne tik lietuviški, bet ir angliški.


Nuo 2019 m. sausio 1 d. NDNT neįgaliojo pažymėjimus išduos ir pensinio amžiaus asmenims. Pagal dabartinę tvarką pensinio amžiaus asmenys, kuriems NDNT nustato specialiuosius poreikius, norėdami gauti socialines paslaugas ir lengvatas, kreipiasi į savivaldybes, kurios nustato specialiųjų poreikių lygį ir išduoda neįgaliojo pažymėjimus.


Nuo sausio 1 d. dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo ir neįgaliojo pažymėjimo išdavimo pensinio amžiaus asmenims į savivaldybes kreiptis nebereikės – NDNT, nustačiusi specialiuosius poreikius, kartu nustatys jų lygį ir išduos neįgaliojo pažymėjimą.


Pažymime, kad iki 2019 m. sausio 1 d. visi išduoti neįgaliojo pažymėjimai galios iki ant jo nurodyto termino, taigi jų pasikeisti nebūtina.


PADĖKA
2018-12-17

Vilniaus miesto socialinės paramos centro senjorų dienos centras „Diemedis“ nuoširdžiai dėkoja Europos Parlamento biuro ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Europos informacijos centrui ir jo vadovei Sigitai Škirkaitei už bendradarbiavimą, nuolatinį rūpestį vyresnio amžiaus žmonių švietimu Europos Sąjungos temomis, padedančiomis senjorams nenutolti nuo Europos Sąjungos aktualijų. Džiaugiamės, kad jau septynerius metus senjorų dienos centro „Diemedis“ lankytojai gilina žinias apie Europos Sąjungą, dalyvaudami interaktyviose paskaitose, diskusijose, kurios vyksta Europos informacijos centre.


Neįgaliems pensininkams – paprastesnė specialiųjų poreikių lygių nustatymo tvarka
2018-12-17

 

Nuo 2019 metų pradžios įsigalioja paprastesnės procedūros pensinio amžiaus žmonėms, kuriems yra nustatomi specialieji slaugos ar pagalbos (priežiūros) poreikiai ir kuriems reikalingos įvairios socialinės paramos priemonės.


Pagal šiuo metu galiojančią tvarką neįgalūs senjorai turi kreiptis į 2 institucijas, tai yra Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą (NDNT), kad ši nustatytų specialiuosius poreikius, ir į savivaldybę, kad būtų nustatytas specialiųjų poreikių lygis. Nuo 2019 metų užteks kreiptis tik į NDNT – ši institucija nustatys ir specialiuosius poreikius, ir jų lygį bei išduos neįgaliojo pažymėjimą.


Pagal nustatytus specialiųjų poreikių lygius teikiama atitinkama socialinė parama ar lengvatos: pavyzdžiui, kompensuojami vaistai, medicininė reabilitacija, transporto lengvatos, parama būstui įsigyti ar pritaikyti ir panašiai.


Asmenims, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus sukakties dienos buvo nustatytas darbingumo lygis,  NDNT nustatys neterminuotą specialiųjų poreikių lygį (savaime suprantama, jei asmuo to pageidaus ir pateiks raštišką prašymą). Jei tokio asmens darbingumo lygis buvo 0–30 proc., jam bus nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, jei 35–55 – vidutinių.


Pažymime, kad jeigu asmeniui neįgaliojo pažymėjimą buvo išdavusi savivaldybė, jo pasikeisti nereikės, jis galios iki nurodyto termino.


Naująją specialiųjų poreikių lygio nustatymo tvarką nustato 2018 m. spalio 12 d.  Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymas Nr. 563 „Dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo asmenims, sukakusiems senatvės pensijos amžių, tvarkos aprašo patvirtinimo“.


Senjorų dienos centro „Atgaiva“ socialinės akcijos
2018-12-13

Vilniaus miesto socialinės paramos centro senjorų dienos centras  „Atgaiva“, kaip ir kiekvienais metais, dalyvavo keliose socialinėse akcijose. Šiemet Pagalbos šeimai skyriui įteikti vilnoniai mezginiai, kurie sušildys daugiavaikės šeimos vaikus bei Socialinių paslaugų namuose skyriui įteiktos senjorų nertos snaigės, kurios bus dovanojamos pagalbą į namus gaunantiems asmenims. Bendradarbiaujant su l/d „Papartis“ senjorų megztos pirštinės eksponuojamos Respublikinėje kūrybinių darbų parodoje „Šiltos, džiaugsmingos Kalėdos“, o po parodos bus padovanotos Vilniaus Petro ir Povilo parapijos vienišiems senoliams ir kitiems šeimos paramos centrams. Taip pat senjorai prisidėjo prie iniciatyvos „Happimess“, kuri padeda šeimoms, auginančioms onkologinėmis ligomis sergančius vaikus. Šiai iniciatyvai įteiktos megztos vaikiškos kojinės, pirštinės ir šalikai (https://www.instagram.com/p/BrRus0xFfQC)


Nuoširdžiai dėkojame mūsų dienos centro lankytojoms už dalyvavimą šiose socialinėse akcijose.

 


Vaikų dienos centrai dalyvavo renginyje „Sveikos Kalėdos“
2018-12-13

2018-12-12 Vilniaus m. socialinės paramos centro vaikų dienos centrų „Labirintai“ ir „Bičiulis“ lankytojai dalyvavo Vilniaus m. visuomenės sveikatos biuro organizuotame renginyje „Sveikos Kalėdos“. Vilniaus įgulos karininkų romovėje susirinkusius vaikus iš Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono vaikų dienos centrų sveikino renginio organizatoriai, Raganiukės teatro aktoriai vaikams pasiūlė įvairių judrių žaidimų, piešė ant veidukų. Vaikai mėgavosi sveikuoliškomis vaišėmis. Vėliau žiūrėjo nuotaikingą Raganiukės teatro aktorių spektaklį. Renginio pabaigoje visi buvo apdovanoti kalėdinėmis dovanėlėmis. 


Žolininko paskaita Senjorų dienos centre „Atgaiva“
2018-12-07

Bendradarbiaujant su Vilniaus visuomenės sveikatos biuru, Vilniaus miesto socialinės paramos centro Senjorų dienos centre „Atgaiva“ svečiavosi žolininkas Marius Lasinskas, kuris skaitė paskaitą: „Apie tikrąsias ligų priežastis. Kada gali ir kada negali padėti vien tik vaistažolės“. Paskaitos metu žolininkas papasakojo apie žinomų augalų gydomąsias savybes, vaizdžiai supažindino dalyvius su mažiau žinomomis vaistažolių rūšimis ir jų veikliosiomis medžiagomis, pasidalino receptais, padedančiais kovoti su peršalimo ligomis, nemiga ir kitais negalavimais. Po paskaitos dalyviai neskubėjo skirstytis – turėjo žolininkui klausimų, prašė patarimų.


Nuoširdžiai dėkojame Vilniaus visuomenės sveikatos biurui ir žolininkui Mariui Lasinskui už mums skirtą laiką bei įdomią paskaitą.


Paramos maisto produktais iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo dalinimo grafikas
2018-11-15


Informuojame, kad Vilniaus m. gyventojai, pateikę prašymus paramai maisto produktais gauti, maisto produktus gali atsiimti vadovaujantis pateiktu grafiku.

 

Vėluojantiems maisto paketai dalinami bus gruodžio 15,16 d. 10-16 val., ir gruodžio 17-18 d. 16-19val. Maisto banko patalpose, įėjimas pro vartus Panerių g. 37 (kieme sukti kairėn). 


Kitu laiku ar kitoje vietoje paramos maistu paketai savo dalinimo punkte neatsiėmusiems teikiama nebus – atsiprašome už nepatogumus.


 

Išvykų bei renginių savaitė Vaikų dienos centre „Bičiulis“
2018-11-05

Vaikų dienos centre „Bičiulis“ nuo spalio 29 d. iki lapkričio 2 d. buvo organizuojama išvykų bei renginių savaitė, kurios metu dienos centre sulaukėme įvairių svečių, vyko šventinis Helovyno renginys, vaikai apsilankė „Iliuzijų“ muziejuje, „Lietuvos ryto“ televizijoje bei svečiavosi VšĮ „Mano šeimos akademijoje“. Ekskursijų metu vaikai praplėtė savo akiratį, iš arčiau galėjo patyrinėti muziejaus eksponatus, susipažino su televizijos užkulisiais bei naujais-žinomais žmonėmis, dalyvavo prevenciniuose užsiėmimuose ir gavo nuostabių dovanėlių.


Labai norime padėkoti šioms organizacijoms už suteiktas nemokamas edukacijas ir renginius.


Projekte „Kompleksinių paslaugų šeimai teikimas Vilniaus mieste“ per metus dalyvavo 2850 asmenų
2018-11-05

2017 metais sostinėje pradėtas vykdyti projektas „Kompleksinių paslaugų šeimai teikimas Vilniaus mieste“. Jis yra skirtas šeimoms, patiriančioms įvairias sudėtingas situacijas kasdienėje aplinkoje. Projekte dirbantys specialistai siekia padėti šeimoms įveikti sunkumus ir kurti pozityvią šeimos raidą. Skaičiuojama, kad per metus projekto veiklose sudalyvavo net 2850 asmenų.

«  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  »